Як обрати ковдру для комфортного сну?
Міцний сон – найкращий спосіб отримати заряд бадьорості на весь день, якого вистачить на виконання всіх робочих завдань, домашніх справ, приємне проведення часу у колі родичів, друзів. Щоб відпочинок був комфортним, важливо правильно вибрати не лише ліжко, матрац та подушку, а й ковдру. Як вибрати ковдру, коли на ринку їх так багато? При виборі варто враховувати тип наповнювача, сезонність, матеріал чохла, інші фактори. Можливо, вам знадобиться кілька виробів, залежно від сезону та клімату.
Тип наповнювача
- Вовна
- Холлофайбер
- Штучний пух
- Силікон
При виборі необхідно враховувати багато чинників, але найголовнішим є тип наповнювача. Від його виду залежить не лише вартість товару, а й термін служби, спосіб чищення. Виробники пропонують постільні речі з натуральними та синтетичними наповнювачами. Перші екологічні, але потребують складного догляду, можуть викликати алергію (наприклад, шерсть). Синтетичні наповнювачі легкі, відчутно дешевші, їх можна прати в пральній машині. До мінусів варто віднести низький показник повітропроникності.
Вовна
Один із найпопулярніших наповнювачів. Ковдри із вовни відрізняються оптимальним співвідношенням ціни, якості. Переваги:
- теплоізоляція – під ним складно замерзнути взимку;
- відносно невелика вага;
- довговічність (при правильному догляді);
- гігроскопічність.
Неприємні запахи швидко вивітрюються – потрібно лише відправити ковдру на балкон чи лоджію. Вовняні вироби можуть спричинити алергію, тому варто врахувати це при виборі. Вони бояться молі, пилових кліщів. Прати вдома його не варто – доведеться везти у хімчистку.
Як наповнювач використовується верблюжа, козяча, овеча або шерсть альпаки. У чому різниця між матеріалами? Ковдри з верблюжої вовни служать довго, рідко викликають алергію, довго зберігають первісний вигляд. Козяча шерсть зігріває, не викликає ефекту поколювання. Овеча шерсть – один із найпопулярніших наповнювачів. Вона тепла, недорога. На виробах з вовни альпаки не буває катишків з часом, вони відмінно зігрівають, але дорожчі за аналоги з іншими наповнювачами.
Холлофайбер
Виготовляється із поліефірного волокна, просочується силіконом. На вигляд нагадує невеликі м'які кульки. Холлофайбер вважається одним з найпопулярніших наповнювачів – він використовується для набивання подушок, м'яких іграшок і т.д. Переваги:
- збереження форми протягом тривалого часу;
- збереження тепла;
- гіпоалергенність.
Холлофайбер пружний, не вбирає неприємних запахів. Його можна прати у машині в делікатному режимі. Вироби використовуються переважно взимку.
Штучний пух
Оптимальне рішення для людей, які люблять пухові ковдри, але страждають на алергію. Наповнювачем є тонке силіконізоване мікроволокно. Воно легке, повітряне. Плюси:
- гіпоалергенність;
- можливість прання у машині при делікатному режимі;
- невисока ціна;
- міцність;
- зносостійкість.
Ковдри зі штучного пуху не рекомендуються людям із підвищеним потовиділенням.
Силікон
Поліпшена "версія" синтепону. Силікон:
- досить пружний;
- тримає форму;
- не скочується;
- не дає усадку;
- гіпоалергенний;
- не вбирає неприємних запахів;
- довговічний.
До мінусів варто віднести можливість того, що з часом силікон може збиватися. Силіконові ковдри можуть бути зимовими, літніми або всесезонними, залежно від щільності наповнювача.
Мікроволокно
Сучасне мікроволокно тонше за будь-який натуральний матеріал. За рахунок цього у матеріалі багато повітряних прошарків, він повітряний, легкий та теплий. Ковдри з мікроволокна можна прати у машині при делікатному режимі. Вони довговічні, зігрівають, тримають тепло.
Який варіант вибрати? Ковдри з натуральними наповнювачами дорожчі, не підходять алергікам (за винятком шовкового, рослинного волокна), але краще пропускають повітря, добре вбирають вологу. Крім того, догляд за ними є досить складним.
Ковдри зі штучними наповнювачами дешевші, легко перуться, гіпоалергенні. Однак вони відрізняються меншою гігроскопічністю, тому варто враховувати людям з підвищеним потовиділенням.
Чохол ковдри
Чохол – важливий елемент ковдри. Його основне завдання – захист від забруднень, утримання наповнювача та забезпечення його вентиляції. Чохли виготовляються з наступних матеріалів:
- мікрофібра. Тканина з тонких полімерних ниток вбирає вологу, швидко висихає, стійка до деформації та не линяє під час прання чи чищення;
- перкаль – натуральна щільна бавовняна тканина;
- сатин – матеріал виготовляється з натуральної бавовни. Відмінно чиститься, витримує прання без деформації;
- трикотаж – м'який матеріал, який потребує акуратного поводження. Виготовляється зі штучних та натуральних волокон;
- поліестер – синтетична тканина, яка швидко висихає, але може накопичувати статичну електрику;
- ліоцелл. На вигляд нагадує шовк, але виготовляється з волокон евкаліпта. Ліоцелл зносостійкий, м'який, повітропроникний.
Більшість чохлів для ковдр шиють із сатину, поліестеру, комбінованих матеріалів. Останні не накопичують статичну електрику, коштують недорого.
Стьобане або касетне: яке вибрати?
Щоб не дати наповнювачу збитися з одного кута, потрібно закріпити його в чохлі, не порушивши теплоізоляційні якості. Ковдри, незалежно від типу наповнювача, можуть бути:
- стьобаними. Спеціальна машина пробиває шари наповнювача, чохол, зшиваючи їх між собою. Візерунок – у формі ромбів, квадратів. Стьобаними бувають ковдри із вовни, бавовни, інших рослинних, синтетичних волокон;
- касетними. Чохол ділять на невеликі квадрати, що потім зшиваються між собою. Наповнювач переміщується в межах свого квадрату, що не дає йому збиватися в одному кутку.
У продажі також є каростепові моделі. Принцип прошивки, як у стьобаного, але замість ромбів та квадратів створюються фантазійні фігури.
Популярні розміри ковдр
Для однієї людини цілком підійде односпальний чи полуторний виріб. Їхні розміри становлять 150х210 см. відповідно. Для двох – 180х210 см, 200х210 см.
При виборі довжини орієнтуйтесь на зріст. Додайте до показника 20-30 см. Так само можна вибирати постільні речі для дітей та підлітків.